peníze

Na kterém prstu se má nosit zásnubní prsten?

Diamantové zásnubní prsteny jsou součástí svatebních tradic již stovky let. Staly se všeobecně uznávanými symboly slibu, oddanosti a věčné lásky.

Diamanty jsou věčné. Na které ruce a prstu byste však měli nosit zásnubní a snubní prsteny a jak se nosí na celém světě?

V mnoha západních zemích se tradice nošení zásnubního prstenu na čtvrtém prstu levé ruky. Tato tradice pochází od starých Římanů.

Ti věřili, že tímto prstem vede žíla přímo k srdci, Vena Amoris, což znamená „žíla lásky“. Protože srdce je středem vašich emocí, byl tento prst považován za nejvhodnější pro nošení zásnubního prstenu.

Všem ukazoval symbol vaší věčné lásky a to, že se o vaše srdce uchází někdo jiný.

Nošení zásnubního prstenu na levé ruce není celosvětovou tradicí. V Rusku, Německu, Norsku a Indii se zásnubní prsteny nosí na pravé ruce.

To je odvozeno od slova „levý“, které v latině znamená „zlověstný“. Proto byla levá ruka některými považována za nešťastnou. 

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o módní společnosti Sinsay nebo například o Mohito.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat