peníze

Pro úspěšný porod je komunikace s rodičkou alfou a omegou

Vaginální porod je nejpřirozenější způsob příchodu dítěte na svět a jeho výhody pro matku i dítě jsou nezpochybnitelné.

Janka Imrichová a její stálý host, MUDr. Peter Kaščák, PhD., primář a přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky v Trenčíně vás provedou fyziologickým vaginálním porodem za předpokladu, že ho nic nezkomplikuje.

„Komunikace s rodičkou je při porodu alfou a omegou, z mého pohledu základním předpokladem úspěšného průběhu porodu“, prozradí v aktuální části Gyncastu MUDr. Kaščák. „Tlumení bolesti je základním lidským právem.“

Kdy je třeba jít do porodnice? Jak se ženské tělo a dítě na porod připravují? Z kterých fází se vaginální porod skládá? Co je kontrakce a proč je bolestivá? Může epidurální anestezie zpomalit nebo zastavit porod?

Je dobré mít připravený porodní plán? Může si žena polohu při porodu vybrat? Kdy by porodník neměl naléhat na to, aby žena tlačila a proč by se ženy neměly bát zatlačit? Jak je to s tlačením na břicho a kdy je správné provést nástřih hráze?

Proč je porod doma nebezpečný? Co by moderní porodnictví rozhodně nemělo připustit? Kdy by žena neměla odmítnout podání oxytocinu? Proč je bonding tak důležitý? Proč ve slovenských porodnicích není zvykem, aby porod vedla porodní asistentka? S čím je spojeno nejvíce poporodních komplikací?

Dozvíte se také, proč je tak důležité vytvořit v porodnicích podmínky, ve kterých se budou ženy cítit příjemně. Proč by neměly vnímat porodnici jako neosobní sterilní prostředí, proč by se do porodu nemělo medicínsky zbytečně zasahovat, proč by se rodičkám nemělo zakazovat pít a jíst, proč už dávno není nutné podávat klystýr a proč by měli porod zažít se svým partnerem, blízkou osobou nebo dulou.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat